«Ініціатива Енергоефективність в Україні» була створена в 2015 році. Члени організації – шість німецьких організацій:

  • Німецьке енергетичне агентство (dena)
  • Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO e.V.)
  • Берлінський Центр компетенції з великих населених масивів
  • Східний комітет німецької економіки
  • BE Berlin Economics
  • Делегація німецької економіки в Україні

 

Координатор проекта

Німецьке енергетичне агентство (ДЕНА) є центром компетенції в галузі енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та розумних енергетичних систем. Основною метою ДЕНА є сприяння економічному росту і розквіту завдяки зниженню обсягів енергоспоживання. Для цього енергія повинна добуватись і використовуватись ефективним, безпечним, доступним і щадним до клімату способом – як на національному, так і на міжнародному рівні. ДЕНА розвиває національні і міжнародні ринки енергоефективності і відновлювальних джерел енергії і співпрацює з представниками політики, економіки та громадськості. З моменту створення в 2000 році, ДЕНА успішно працює на міжнародному рівні, зокрема у Східній Європі, Центральній Азії і Китаї.

www.dena.de

dena

 

Партнеры проекта

Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» (ІВО) має великий досвід і контактну мережу в галузі житлово-комунального господарства завдяки реалізованим проектам у Східній Європі, а саме в Україні, де організація безперервно діє з 2003 р. В Україні ІВО, зокрема, проводився ДПП – проект з навчання менеджерів енергетичної санації будівель. Також з метою інформування громадськості була створена локальна веб-сторінка про енергетичну санацію: www.energodom.org. Окрім проведення санації будівель, ІВО надає консультаційні послуги у галузі формування житлового сектору та проводить освітні заходи для комунальних і неурядових організацій, на даний момент це здійснюється в межах фінансованого ЄС проекту «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та підсилення ролі державних структур» (2013-2016 рр.). Ґрунтуючись на цих проектах, ІВО були ініційовані пілотні проекти з енергоефективності будівель і погоджено з партнерами, яким чином ці проекти можна реалізувати. ІВО також брало участь в проекті в Жовкві і в розробці рекомендацій для національної стратегії енергоефективності.

www.iwoev.org

iwo

Центр компетенції з великих населених пунктів є платформою громадянського суспільства для обміну досвідом в галузі сталого проектування великих житлових комплексів, котрі були побудовані в Європі в період між 1920 і 1980 роках. Завдяки інтенсивній співпраці з містом Дніпро з 2010 року і проекту «Енергоефективне місто в Україні» в м. Жовква, Центр виявив перешкоди в галузі енергетичної санації в українському житловому секторі і знайшов рішення, які можуть сприяти успішній модернізації.

www.gross-siedlungen.de

kz